"V létě můžete rybařit a nebo souložit. A v zimě... nestojí rybaření za nic."
Kimi Räikkönen

Rozhovor s Kimim Räikkönenem

27. června 2008 v 14:28 | Alonsinka |  Formule 1
Testovali jste něco nového?
Kimi Räikkönen: "Ano, zkoušeli jsme nějaké nové věci, tým je již zkoušel dříve v týdnu. Já jsem s nimi jel ale dnes poprvé a bylo to v pohodě."
Jaký se tu zdál být vůz?
KR: "Myslím, že byl dobrý. Zkoušeli jsme nějaké věci, a proto jsme tolik nepracovali na nastavení vozu. Celkově to bylo dobré. Odpoledne bylo docela větrno, myslím si ale, že zde máme dobrý vůz. Je však těžké z testů říci, s kolika palivem kdo jede. Pocit je z toho ale dobrý a uvidíme, kde budeme příšt týden."
Mluvil jste s inženýry o poruše v Magny-Cours?
KR: "Ne, neměli jsme čas. Stále kontrolují co to bylo. Odhaduji, že to byla jen nešťastná věc a rozbitý výfuk. To se někdy stává."
Jaká jsou vaše očekávání pro nadcházející závod po těchto testech?
KR: "Byl jsem s vozem velmi spokojený. Potřebujeme čas do dalšího pátku, pak uvidíme, kde jsme v porovnání s ostatními. Měli bychom mít ale dobrý vůz. Minulý rok jsme zde byli silní a auto je dobré. Očekávám tak, že budeme mít dobrou šanci zvítězit závod."
Stále máte sedmnáct vítězství na svém kontě, což je v Itálii nešťastné číslo. Co si o tom myslíte?
KR: "Jistě, že to letos můžeme změnit, nebude to problém. Měli jsme minule spíše zvítězit, stále ale máme dobré body a měli bychom zde mít dobrý vůz. Doufejme, že budeme moci dosáhnout dobrého výsledku."

Minulý rok bylo vítězství důležité, protože ukázalo, že jste byl silný v boji o titul. Co bude letos znamenat případné vítězství v Silverstone?
KR: "Vítězství je vždy krásná věc. Budeme se snažit dělat to nejlepší. Jak jsme ale viděli v minulém závodě, je zde mnoho věcí, které mohou jít proti vám, nebo vám mohou naopak pomoci. Očekávám, že zde budeme mít dobrý vůz a jistě, pomůže to bodově, pokud budeme moci zvítězit. Musíme mít ale další dobrý víkend, uvidíme kde skončíme. Bude to těsný boj. Budeme se snažit mít další dobrý víkend a doufejme, že bez žádných problémů, a s dobrým výsledkem."
Felipe Massa vede světový šampionát, sázkové kanceláře ale stále favortizují Vás. Co si o tom myslíte?
KR: "Letos tu bylo mnoho lídrů šampionátu, stále vede do konce dlouhá cesta. Nezáleží na tom, kdo v tuto chvíli vede, nebo kdo byl ve vedení před tím. Kdy se to počítá, to je pouze na konci posledního závodu. Všichni jsou si velmi blízko, jak jsme také viděli v posledních několika závodech, velmi rychle se to může změnit. Doufejme, že se můžeme vrátit na čelo šampionátu, až na tom bude skutečně záležet."
Mnoho lidí si myslí, že se Ferrari v Silverstone může předvést se stejnou rychlostí jako v Magny-Cours. Souhlasíte?
KR: "Doufejám, že to tak bude. McLaren je zde vždy silný a očekávám to od nich i příští víkend. Myslím, že to bude velmi těsné mezi námi, a neočekávám od jiného týmů, že bude dost blízko nám na vítězství. S nimi (s McLarenem) to bude ale těsný souboj."
Je tento šampionát zvláště o konzistenci?
KR: "Jistě, že Vám pomůže, pokud jste vyrovnaní. Pokud nejste dost rychlí, pak se stále potřebujete snažit vítězit v závodech, dostat se tam. Pokud můžete bodovat v každém závodě, pak vždy budete v silné pozici."
Pomáhá Vám vítězství z Velké ceny Velké Británie v minulém roce pro nadcházející letošní závod?
KR: "Ne, opravdu ne. Zvítězili jsme na mnoha místech a víme, jaké to má být. Každý rok je ale jiný, někdy to může být snazší, někdy náročnější. Viděli jsme v posledních závodech, že můžete být rychlý, vždy to ale nemusí jít podle Vás. Doufám, že budeme v pozici - měli bychom být minimálně v pozici - pro vítězství v závodě. Uvidíme, jestli toho budeme moci dosáhnout nebo ne."
McLaren znáte velmi dobře. Trpí nedostatkem zkušeností obou svých jezdců?
KR: "Nemyslím si. Je zde mnoho lidí, kteří vědí, co dělají. Někdy máte špatně ovladatelný vůz, někdy je lepší. To je ale pro všechny normální."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.