"V létě můžete rybařit a nebo souložit. A v zimě... nestojí rybaření za nic."
Kimi Räikkönen

Prodrive F1 příští rok pravděpodobně startovat nebude

24. listopadu 2007 v 14:11 | Alonsinka |  Formule 1
Příchod dvanáctého týmu na startovní rošt se připravoval na sezónu 2008, ale s největší pravděpodobností uvidíme příští rok stejnou sestavu jako letos. Léta se hovoří o umožnění zákaznických vztahů mezi týmy, aby se snížily náklady na účast a konkurenceschopnost ve Formuli 1.
Ale právě na zákaznických vozech ztroskotala účast Prodrivu Davida Richardse. Současná Concordská dohoda (řeší obchodní stránku F1) vyprší na konci tohoto roku a nová ještě nebyla podepsána. A protože se týmům jako Force India nebo Williams zásadně nelíbí myšlenka zákaznických vozů, musel Prodrive své aktivity ve vztahu k F1 pozastavit.
David Richards měl již připravenou dohodu s McLarenem na odběr zákaznických vozů, ale čekal na to, až dostane zelenou i z právního hlediska, což se zatím nestalo. FIA chtěla situaci vyřešit verdiktem Mezinárodního odvolacího soudu, ale poté co Williams prohlásil, že by takové rozhodnutí nebral v úvahu a vyjádřil odhodlání jít cestou civilního soudu, ocitla se celá záležitost na mrtvém bodě.
David Richards řekl, že chtěl se svým týmem nastoupit alespoň v polovině sezóny: "Byl tu spor o naší způsobilosti. Navíc byla nová Concordská dohoda opakovaně zpožděna. Požádali jsme FIA, abychom mohli začít v polovině sezóny a naše žádost byla zamítnuta. Takže tu pro rok 2008 není realistická šance, že bude tým Prodrive F1."
Richardsův cíl je nyní start v roce 2009, ale nejdříve si chce počkat na novou Concordskou dohodu, aby měl jistotu ohledně zákaznických vozů.
"Bylo tu riziko soudních sporů, protože jsme chtěli použít zákaznický vůz. V důsledku toho byl zpochybněn celý náš business plán. Takže jsme se rozhodli přeskupit, místo abychom se slepě hnali vpřed," dodal Richards.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.