"V létě můžete rybařit a nebo souložit. A v zimě... nestojí rybaření za nic."
Kimi Räikkönen

Honda čelí kritice za obcházení omezení testovacích kilometrů

24. listopadu 2007 v 14:15 | Alonsinka |  Formule 1
Honda dala během testů v Barceloně příležitost trojici mladých jezdců svézt se v monopostu Formule 1. V rámci programu pro mladé talenty se za volant RA107 posadili postupně Andreas Zuber, Luca Filippi a Mike Conway. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Honda nevyužila takový malý trik.
Týmy se letos zavázaly ve smlouvě o omezení testování neodjet více než 30 tis. testovacích kilometrů za celý kalendářní rok. V Barceloně několik týmů jezdilo jen s omezeným programem, protože si většina chtěla ponechat co nejvíce kilometrů pro poslední test roku v Jerezu.
Aby Honda nevyčerpala své testovací kilometry se svým programem pro mladé jezdce, tak svůj monopost RA107 předala sesterské stáji Super Aguri a výše uvedení tři piloti jezdili pod vlajkou Super Aguri.
To považují někteří lidé za obcházení dohody o omezení testování, patří mezi ně šéf týmu Force India Colin Kolles.
"Máme dohodu o testování a oni (Honda) ji prostě nedodržují," řekl Kolles.
Honda potřebovala "šetřit" kilometry, protože jich má na kontě za celý rok ze všech týmů nejvíce - 25714. Následují Renault (25351 km), BMW Sauber (25095 km) a McLaren (25075 km).
Jacky Eeckelaert z Hondy to vysvětlil takto: "Honda Motors požádala Super Aguri, aby provedli tento test za použití šasi RA107. Program byl veden Super Aguri, ale je to jeden z našich letošních vozů."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.